Chcem predať

Kontaktujte nás ešte dnes t.č.: 0948 084 421 alebo mailom. O ostatné sa za Vás postaráme my 🙂

Každý úspešný predaj je ako štvorlístok. Skladá sa zo štyroch pilierov, ktoré spolu tvoria nedeliteľný celok.  Príprava, marketing, cenotvorba, prezentácia.

Akonáhle sa na niektorý z nich pozabudne, alebo patrične neprihliada, či sa podcení, ovplyvní to celý výsledok. Nehovoriac o tom, keď niektorá časť úplne chýba. Samotný predaj to predĺži, dokonca môže i úplne znemožniť.

Ťažko sa predáva, keď o tom nik nevie (marketing). Predpokladám, že nik dobrovoľne netúži po tom, aby fotky jeho neumytého riadu obleteli internetom pol sveta (príprava). Ak budem ponúkať garsónku za cenu rodinného domu, tiež sa bude kupec hľadať dlho (cenotvorba).

Ale hlavu hore. My vieme ako na to. Ako predávať rýchlo, efektívne a za najvýhodnejšiu cenu.

Príprava 

Je veľmi dôležité si uvedomiť, že akonáhle začnete uvažovať o predaji nehnuteľnosti, už to nie je Váš domov, aj keď v byte možno až do samotného predaja budete bývať. Stáva sa z neho tovar. A podľa toho treba k nehnuteľnosti aj pristupovať. Môže to byť náročné – vypratať dom po starých rodičoch, kde sa za tie roky nazbieralo množstvo vecí. Ale nakoniec to budete i tak musieť urobiť, tak prečo s tým nezačať hneď. Viac o príprave nehnuteľnosti pred predajom (homestaging) si môžete prečítať tu. Nezabudnite – pripraveným šťastie praje. Keď však využijete naše služby, šťastie potrebovať nebudete.

Marketing – reprezentatívne fotografie, pútavý text inzerátu, viditeľnosť ponuky.

Dnes už naozaj nestačí napísať “predám byt na 3. poschodí po rekonštrukcii” a zavesiť to na bazoš. Nerobte to nejako. Inzerujte na viac ako 30 inzertných portáloch s kvalitnými fotografiami vyhotovenými fotoaparátom Nikon D5600 s objektívom AF-S NIKKOR 18-105. A keďže šetríme Váš čas, vyhotovíme videoobhliadku Vašej nehnuteľnosti, kupci sa Vám za to poďakujú. Prečo je videoobhliadka jasnou voľbou každého predajcu, ktorý chce predať rýchlo a bez väčšej námahy, si môžete prečítať tu.

Cenotvorba – majiteľ nehnuteľnosti má len obmedzené možnosti ako určiť jej správnu cenu.

Problematike cenotvorby sme sa venovali v tomto článku. Každý dobrý maklér Vám však bude vedieť poradiť a svoj názor aj vysvetliť a podložiť. Podľa toho spoznáte profesionála vo svojom obore. Určiť správnu cenu je veľmi dôležité – aby sa z Vášho pekného domu/bytu nestala razom nepredajná nehnuteľnosť, tzv. ležiak. Neustále monitorujeme vývin cien. Verte nám, existujú i iné úspešné techniky predaja ako – podvihnem cenu, aby som mal z čoho spúšťať…

Prezentácia

Keď sú dodržané a správne nastavené tri piliere – príprava, marketing, cenotvorba – je práve prezentácia nehnuteľnosti tou poslednou bodkou v obchode, ktorá môže viesť k podaniu ruky. Zabúda sa na fakt, že kúpu výrazne ovplyvní samotný pocit z nehnuteľnosti. Ak sa kupec pri obhliadke dobre cíti, je ochotný zaplatiť i viac ako pôvodne plánoval. A platí to i naopak. Samozrejme, že s bytom nekupuje i vysušené telíčka múch na parapete, ale… Naši makléri si pred každou obhliadkou nehnuteľnosť nachystajú, skontrolujú a dobre poznajú všetky jej silné stránky.

Samozrejme za každým predajom sa schováva ešte veľa inej práce. Vybavenie hypotekárneho úveru, príprava rezervačných či kúpno-predajných zmlúv, vyhotovenie znaleckého posudku, geodetické práce, odovzdanie nehnuteľnosti, prepis energií, atď. Všetky tieto úkony i mnohé ďalšie, ktoré si obchodný prípad vyžiada, zabezpečujeme pre Vás my.

Kontaktujte nás ešte dnes t.č.: 0948 084 421 alebo mailom. O ostatné sa za Vás postaráme my 🙂

Tešíme sa na spoluprácu s Vami a veríme, že aj Vy budete patriť medzi našich spokojných klientov, ktorých referencie si môžete prečítať tu.