Určite ste už o tom počuli. Prišlo to k nám zo zahraničia, a ak to funguje v desiatkach zemí sveta, bolo by naivné si myslieť, že akurát na Slovensku to fungovať nebude. Funguje to! A v čom spočíva ten „zázrak“?

V úplne jednoduchej veci. Urobiť predávaný tovar atraktívnejší. V tomto prípade byt či dom. Z rovnakého dôvodu vám v supermarkete nasvietia ovocie, pretože potom sa lepšie predáva. Ale pozor. Home staging nie je nový lak na starom aute, ale komplet servis v autorizovanom servise. Je to tak trochu umenie. Vedieť vyzdvihnúť a dať do pozornosti reálne výhody bývania v tej ktorej nehnuteľnosti.

3x ÁNO pre Home Staging

  • urýchľuje predaj
  • zvyšuje predajnú cenu nehnuteľnosti o 8-10%
  • nízke náklady na jeho realizáciu – len 1-3% z predajnej ceny

Uveďme si to na príklade. Chcete predať byt za 50.000,-€. Zavoláte si na pomoc profesionálneho homestagera. Za jeho prácu a potrebnú realizáciu zaplatíte napríklad 500,-€ (čo je 1% z 50.000,-€). Po úpravách sa Vám podarí byt predať za 55.000,-€. A ešte ste ušetrili. Pretože čím dlhšie sa nehnuteľnosť predáva, tým vyššie sú náklady na jej údržbu.

Home Staging v praxi

Už sme si povedali, že Home Staging je príprava nehnuteľnosti pred predajom. Upratanie neporiadku by malo byť samozrejmosťou. To zvládnete aj samy. Homestager ide ešte ďalej. V podstate robí opak práce bytového dizajnéra, ktorý vám vytvorí bývanie na mieru. Homestager sa snaží celý priestor odosobniť, poukázať na kvality nehnuteľnosti. Takpovediac spraví z vášho domova hotelovú izbu – priestrannú, svetlú. Ako sa to dá dosiahnuť, tak to je celá veda. Homestager má pred vami veľkú výhodu. K vášmu bytu nemá citovú väzbu a vidí ho reálne, objektívne. Nelimituje ho to teda v tom, aby si vedel niektoré veci predstaviť a aj ich zrealizovať.

Kedy využiť služby Home Stagera?

Vždy 🙂 Je to investícia, ktorá sa vám oplatí a rýchlo vráti. Home Staging sa dá použiť ako pri domoch, tak pri bytoch. Rovnako pri zariadených alebo nezariadených nehnuteľnostiach. Je váš byt ešte obývaný? Ani to nemusí byť prekážkou. Výsledkom home stagingu je aj vytvorenie profesionálnych fotografií, ktoré už máte v cene. Za prácu Home Stagera zaplatíte v priemere okolo 200,-€, záleží to od veľkosti nehnuteľnosti. Predávajúci a majitelia nehnuteľností, ktorí nám zverili svoju nehnuteľnosť na predaj, majú službu home stagera v rámci balíka služieb Sany reality.

Nepodceňujte silu kúpeľne

Pri predaji nehnuteľností sa často zabúda na kúpeľňu. Táto miestnosť v byte či dome zostáva veľmi nedocenenou. Nasledovné fotky hovoria za všetko. Takto by to nemalo vyzerať.

Pôvodný stav kúpeľne

 

A tá istá kúpeľňa po hodinovej práci Home Stagera.

 

Homestaging v kúpeľni – teraz by si tu už vedel nejeden oddýchnuť

Nenechávajte nič na náhodu a zverte svoj starý domov do rúk profesionálov. Viac informácií na tel. č.: 0948 084 421. Dohodnite si stretnutie s našou Home Stagerkou ešte dnes.

Vaša Sany